Langırt Masası

Langırt masası, dikdörtgen masa üzerindeki oyuncu bebekleri bulunan çubukları yöneterek küçük topları belirli deliklere sokmak veya bu deliklere girmesini önlemek amacına dayanan oyundur. Masa futbolu (ya da Langırt) bildiğimiz futboldan yola çıkılarak tasarlanmış bir masa oyunudur. Oyunun kökenleri net değildir ama birçok tarih incelemecisi ilk langırt masalarının Fransa ya da Almanya’da 1880ler ile 1890lar arasında ortaya çıktığı konusunda birleşmektedirler.

langirtOyuna başlamak için top langırt masasının uzun yanındaki bir delikten verilebileceği gibi elle masada herhangi bir noktaya da konulabilir. Oyuncular döner çubuklara (rotlara) monte haldeki bebekleri kullanarak topu rakibin kalesine sokmaya çalışırlar. Top müsabakalarda 64 km/saat hızlara çıkabilmektedir. Oyun üst düzeyde oynandığında oyuncuların hassas ve keskin becerileri, kontrolleri ve bilgileri altında hızlı refleksler ve her anlamda ince temaslar gerektirmektedir.

Temel hareketler arasında topu bir çubuğunuzdaki bebeklerden aynı çubuktaki diğer bebeklere ya da başka bir çubuktaki bebeklere geçirmek olarak tanımlanan “pas atma” ve rakibin kalesine topu sokmak için gerçekleştirilen vuruş anlamında “şut çekme” bulunmaktadır. (Bkz. Langırt Öğrenelim).

Kazanan önceden belirlenmiş gol sayısına önce ulaşan olmaktadır. Bu rakam genellikle 5 ya da 7 gol olarak belirlenmektedir. Bazı ekollerde langirt_modelleri_planetiki gol farkı da aranabilmektedir. Müsabakada kaleye giren her top gol sayılmaktadır; fakat (1) golü atan takımın oyun esnasında herhangi bir kuralı ihlal etmiş olması ya da (2) oyun sırasında gol olana dek topun rakibin hiçbir bebeğine dokunmamış olması, durumlar istisna teşkil etmektedir. Önemli şampiyona ve müsabakalarda hakemler kural ihlallerini ve cezaları belirlemek üzere görev yapmaktadırlar.

Langırt masaları büyüklük olarak farklı farklı olmakla beraber genellikle masa 120 cm uzunluk ve 61 cm genişlikte olmaktadır. Masada genellikle 8 çubuk kullanılmaktadır. Bebekler plastik, ahşap ve bazen de karbon fiber malzemeden yapılmaktadırlar. Çubuklar metal ve birbirine paralel haldedirler. 1, 2 ve bazen de 3 insandan oluşan her bir takım 4 sıra çubuğu kontrol
etmektedir.

Planet Games tarafından üretimi yapılan, Langırt Masası resimlerde görüldüğü  üzere benzersiz bir  tasarımla, siz değerli  müşterilerimize hizmet vermeye devam etmektedir. Kaliteli ve değişik tarzımızı her daim olarak sürdürmekteyiz.

Langırt, birçok kişi tarafından masa futbolu olarak da bilinir ve dünya çapında popüler bir masa oyunudur. Biz de Planet Games olarak, masa futbolu tutkunlarına yönelik, yerli üretim langırt masaları sunuyoruz. Her bir masa futbolu masamız, ofislerde sosyal alanlar yaratmak veya ticari oyun merkezlerinde müşterilere eşsiz bir eğlence sunmak için özel olarak tasarlanmıştır.

Masa futbolu, arkadaşlar arasında keyifli vakit geçirmenin yanı sıra, rekabetçi turnuvalara da ev sahipliği yapabilir. Asansörlü langırt ve kapalı devre langırt modellerimiz, masa futbolu oyununu daha da heyecanlı hale getirir. Bu modeller, oyunun akıcılığını artırırken, topun masadan dışarı çıkmasını önleyerek kesintisiz bir oyun deneyimi sunar.

 

Langırt Masası Modelleri Resimleri


Langırt Masası Özellikleri:

 • Oyun Alanı 71cm x 111cm – Dış Ebat 77cm x 135cm – Yükseklik 90cm – Ağırlık 75kg
 • Santra aparatını ortadan kaldıran yeni patentli model sayesinde saha içine yabancı madde atımını engeller.
 • Kapalı devre özelliği 2 oyun topu ile çalışır ve oyun başlama hızını arttırır.
 • Langırt masası üst kasa 24mm alt kasa 20mm üzeri laminant kaplama kontraplak.
 • Krikolu ayaklar 80mm x 80mm korozyona dayanıklı eloksal kaplamalı alüminyum profil.
 • Oyuncu boruları ST 52 18mm x 2 mm çelik çekmedir ve teleskobiktir rakip tarafa çıkmaz.
 • Kasa içinde kilitlenebilen jeton kutusu mevcuttur.
 • Oyun performansını arttırması amacıyla oyuncu boru yatakları rulmanlı flanştır.
 • Darbeye dayanıklı 4mm temperli cam.
 • Elektronik para tanıma mekanizması.
 • Langırt Masası iç saha aydınlatma şerit led ile yapılır oyun esnasında göz almıyacak bölümdedir.
 • Dört hane elektronik jeton numaratörü işlemci kart üzerinde bulunmaktadır.
 • Kasa önünde bulunan santra aparatı sayesinde toplar langırt dışına çıkmaz.
 • işlemci kartı gol olduğunda seçmeli FB,GS,BJK ve TS takımlarının taraftar müziğini çalar ve scor tablosunda gösterir.
 • Kapalı devre langırt sistemi
 • Asansörlü model langırt sistemi

Ürünlerimiz; yurt içi ve yurt dışı bir çok lokasyonda sorunsuz  olarak yıllardır  çalışmaktadır. Masa Futbolu olarak da tabir  edilir.

Oyun merkezinizi zenginleştirmek ve müşterilerinize çeşitlilik sunmak istiyorsanız, langırt masalarımızın yanı sıra heyecan verici bir alternatif olarak sunduğumuz air hokey masası koleksiyonumuza da göz atın. Bu ürünler, her yaştan ziyaretçiye eğlence ve rekabetçi bir atmosfer sunarak mekanınızın cazibesini artıracaktır.

Fiyatlar ve detaylar için  lütfen iletişime geçiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1