Dokunmatik Kartlı Sistem

Dıt Kart mifare kart temassız veri alış verişi yapabilen RF sitemi ile çalışır. 1K kapasiteli kartlara yazılan kredi tutarı jeton kanalı yerine takılan terminaller taradından kartta bulunan kredi düşülür. Aboneler arasında bağlantıya gerek yoktur. Her terminal bagımsız olarak çalışır. Kredi yazıcı USB üzerinden bağlanarak dokunmatik tablet bilgisayar üzerinden kumanda edilebilmekte ve otamatik e-mail atabilmektedir. Ayrıca günlük işlemler veri tabanına kopyalanarak arşivlene bilmektedir.

Kartlı Sistemin Bilgisayarla Çalışması

kartlı-sistem-pc

Bilgisayar yazılımı özellikler tablet pc üzerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. XP, Windos7 yüklü masaüstü pc yada dizüstü bilgisayar ilede kolyaca kullanıla bilmektedir.Yazıcı ünite ile Pc arasındaki haberleşme USB kablo üzerinden sağlanır. USB bağlantı yapıldığında yazıcı cihaz üzerinde “USB MODDA BAGLI” ifadesi görüntülenir ve Pc yazılımı üzerinden komut alınmaya başlanır.

 

 

Bilgisayar Ana Program Ekranı

kartlı-sistem-ekranı

Kullanma mantığı manuel kullanımla aynıdır. Sol tarafa eklenen butonlar ile PC için özel tasarlanmış fonksiyonlara giriş yapılmaktadır.İlk çalıştıgında girilen şifre ile beraber kasiyer yada Master kullanıcı oturumu açılır. İlk kullanımda kasa1 ve kasa2 şifresi “1234”, master key ise “1453” olarak girilmelidir. Kullanıcı ismi ve şifre değişimi Kredi ayarları menüsünde bulunmaktadır. Şifre1 Master Key olarak kabul edilir.

Kullanıcı isminin bulunduğu alana tıklayarak yeni şife ile oturum değitire bilirsiniz. Logonun sagında bulunan “I” üzerine tıkladığınızda ana sayfadan yaptığınız seçenekleri sayfanın yan tarafına dogru açılmasını sağlaya bilirsiniz.

 

 

 

 


Satış Verilerin Raporlanması

Bilgisayar üzerinden yapılan satışların listesini gösterilir. Bu ekranda tüm işlemler listelenir. Microsoft Ofis paketinde bulunan ACCES programı ile daha detaylı inceleme ve raporlama yapılabilir.Raporlar otomatik olarak e-mail adresinize gönderilir. Yada istenilen tarih saat bazında ayarlanarak manuel olarak rapor alabilirsiniz.

kartlı-sistem-raporlama


Rapor Hazırlama

Bir yada daha fazla yazıcı cihazın, en son alınan rapordan sonra yaptıgı satış miktarı belirtilen adrese e-mail olarak gönderilir.

“AÇ” butonuna basıldıgında bağlı bulunan cihazın kimlik bilgisini ve hasılat tutarını “CİHAZ VERİLERİ” bölümünde gösterir. Varsa diger cihazların USB üzerinden bağlanması ile otomatik olarak veri transferi yapılır. “GÖNDER” butonuna basıldığında alınan toplam TL tutarı girilen e-mail adreslerine gönderilir. Bağlanan cihaz rapor tarihinden sonra satış yapmamış ise “CİHAZ AYRINTILARı” bölümünde enson satış tutarı görüntülenir.kartlı-sistem-raporhazirlama


E-mail Ayarları

Girilen e-mail adresini kullanarak belirtilen adreslere Toplam tutarlar ve günlük hasılatı mesaj atar. Gün ve saat ayarı yapılırsa otomatik olarak e-mail atılır.kartlı-sistem-email


Kampanya ve Promosyon Ayarları

Girilen TL karşılığı verilmek istenen kredi miktarı bu tablo ile düzenlenerek, yazıcı modüle transfer edilir. Bu ayarlar cihaz PC den ayrılıp Manuel satış yapıldığında da korunur.kartlı-sistem-kampanya


Kartlı Sistemi Bilgisayarsız Kullanım

Sistem RF sinyallerle temassız olarak veri alışverişi yapar. Okuma yazma Mesafesi 0-5 cm , zamanı 500 ms dir. 6 bayt seviyesinde yüksek şifreleme sistemine sahiptir.

Kredi Dolum Terminalioyun-makineleri-kartlı-sistem

Kart yazma ünitesi 12-24 Volt 1A DC yada AC ile çalışabilmektedir. SMPS besleme kullanılması tavsiye edilir. Yazma ve okuma yaparken kartın yuvaya tam olarak yerleştirilmesi gerekmektedir. Cihaz manyetik alan etkilerinden korunmalıdır.

Tuş takımı üzerinde bulunan “A-B-C-D” butonları ana ekran ve satış ekranında kullanılabilir. Fakat “F” tuşları sadece ana ekranda kullanılabilir. “*” tuşu iptal “ESC” dir. “#” tuşu tamam “OKEY” olarak kullanılır. Bekleme durumunda satış ekranı gösterilir. Ana ekrana dönmek için “*” yani “ESC” tuşuna basılır.

Master key ve User key olmak üzere iki adet şifre bulunmaktadır. Master key girildiginde TL-kredi tablosu görüntülenebilmekte ve değiştirilebilmektedir. Ayrıca Master key girildiğinde User key bilinmese bile değiştirilebilir.

Kredi Yükleme İşlemi
Kart yuvaya yerleştirildikten sonra, girilecek kredi miktarı “99” dan büyük olmamak üzere yazılır ve “ENTER” tuşuna uzun süre basılır. Yazma işlemi sırasında LCD ekranın 4 üncü satırında “>” işareti ilerleme durumunu gösterir. Satır “>” işareti ile dolana kadar “ENTER” tuşuna basılı tutulduğunda yazma işlemi başarılı olursa kartta yazılan ve daha önceden bulunan kredi miktarı gösterilir. İşlem bitmeden “ENTER” tuşu bırakılırsa ya yazma işlemi başarısız olursa hata mesajı verilir.

Kredi Silme
“DELETE” tuşuna basıldığında kartta bulunan kredi miktarı gösterilerek silinmesi için onay istenir. Onay verilmesi durumunda kartta bulunan kredi silinir. İptal edilmesi durumunda ana menüye döner.

Kart Şifreleme
Yeni kart yazılacağı zaman “AUT” tuşuna basarak şifreleme yapılmış olur. Şifreleme işlemi sadece yeni bir kart üzerinde yapılabilir. Daha önceden şifrelenmiş yabancı kartla kullanılamaz.

Kredi Okuma
Kart yuvaya yerleştirildikten sonra “READY” tuşuna basılır. Ekranda kartta bulunan kredi miktarı gösterilir.

Counter Okuma
“ESC” tuşuna basılarak ana ekrana dönülür. “0” tuşuna basıldığında ekrana toplam counter sayısı gösterilir.

ŞİFRE DEĞİŞTİRME İŞLEMİ:
İlk açılışta şifre girdikten sonra “#” tuşuna basılı tutulduğunda “CHANGE KEY” menüsü gelecektir. Buraya yazılacak şifre eskisi ile değiştirilir.

Tl Kredi Karşılığı Ayarlama:
Master şifre girildiğinde ana menude iken “*” tuşuna basıldığında TL -Kredi ayarlama menusü açılır. 0-20 TL arasındaki değerlerin karşılığı verilmek istenen kredi miktarı bu menuden hafızaya kaydedilir.

Muhtemel Arızalar ve Çözümleri

Okuyucu metal gövdeye tuturulması durumunda, manyetik alan kaybolacağı için okuma yazma yapılamaz. Mümkün olduğunca metal aksamdan uzak tutulmaya çalışılmalıdır. voltajı DC 12-14 Volt minumum 1A dir. Besleme voltajının ve akımının daha düşük olması durumunda ekranda yazı görünür fakat okuma yazma işlemini gerçekleştiremez.


Oyun Makinelerine Montaj Edilen Modüller

oyun makineleri kartli sistem

Bu ünite jeton kanalı yerine kullanılmaktadır ve çalışma mantığı aynıdır. Çıkışında bulunan üç adet kablo ile besleme ve sinyal bağlantıları yapılmaktadır. Çalışma voltajı 12-15 VDC aralığındadır. Çıkış şekli “NO”, tetik zamanı ise 5-200 ms aralığında ayarlanabilmektedir.

Cihaz üzerinde bulunan 8*2 ekran müşteri bilgilendirmek ve ayarları yapmak için kullanılır. Satış terminalinde proğramlanan kartları okutarak reklam yazısı ve düşülmek istenen kredi miktarı ayarlanabilir.

Reklam yazısı yüklenen kart cihaza okutulduğunda toplam 16 karakter olan reklam yazısı iki satırda flaş yapmaya başlar. Kredi miktarını artıran kart cihaza okutulduğunda düşülecek kredi miktarı bir artırılır. Bu işlem 5 krediden sonra tekrar 1 krediye döner. Böylece istenilen kredi ayarı yapılmış olur. Cihaza ilk enerji verildiğinde toplam counter sayısı ve ayarlanan kredi miktarı ekranda gösterilir. Kart okutulduğunda kalan kredi miktarı ekranda gösterilirken buzer seside verilerek müşteri uyarılmaktadır. Başarılı bir işlemden sonra sinyal ucu ayarlanan zaman kadar çekilerek 5 saniye boyunca beklenmektedir. Böylece birden fazla kredi düşülmesi de engellenmiş olmaktadır.

kartlı sistem oyun makineleri

Jeton sinyali zamanı özellikle bilgisayarlı makinelerde farklı olmaktadır. Jeton sinyal zamanı ayarlayıcısı olarak yüklenen kart cihaza yaklaştırıldığında ekranda ayarlı zamanın yükselerek artığı görülür. İstenilen zamana ulaşıldığında kart uzaklaştırılır. Böylece 5-200 ms arasında jeton sinyal zamanı ayarlanmış olur.


Kalan Kredi (Bakiye) Kontrol Terminali

Müşterinin Kalan kredisini görmesi için kullanılır. Çalışma şartları okuyucu modüller ile aynıdır. Kart yaklaştırıldığında kalan kredi miktarı 3saniye boyunca ekranda gösterilir.

Oyun Makineleri Kartlı Sistem Fiyatı
Fiyat bilgisi ve paketler için lütfen iletişime geçiniz.

Kartlı Sistem Kullanım Kılavuzu PDF

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 15 YORUM

 1. Ferhat dedi ki:

  Kartlı sestem için beni arayabilirmisiniz

  1. Planet Games dedi ki:

   Ferhat bey bilginiz bize ulaştı. Satış ekibimizden yetkili arkadaşımız sizinle iletişime geçecektir teşekkür ederiz.

 2. Tahir Rehimov dedi ki:

  salam. biz sizi azerbaycandan arayirik. bizi kart sistemleri maraqlandirir. bizde 65 oyun makinesi var. bir numra verseydiniz biz sizi arardiq.

  1. Planet Games dedi ki:

   Tahir bey satış ekibimiz sizinle iletişime geçmiştir.

 3. Ahmet Altun dedi ki:

  Merhaba, jeton ile çalışan oyunlar’a bu sistemi entegre edebiliyor muyuz ? Yoksa oyun makinelerini de mi değiştirmemiz gerekiyor ? Kartlı sisteme geçmek istiyoruz sadece bu sistem kartı okuduğunda oyun makinesini nasıl aktif ediyor ?

  1. Planet Games dedi ki:

   merhaba, zaten jetonlu oyunlar için tasarlanmıştır.Jetonu okuma sistemine entegre oluyor. Detaylı bilgi için lütfen telefon numaranızı bizimle paylaşın.

 4. UĞURCAN dedi ki:

  merhaba ben bu ürünün fiyatını öğrenmek istiyorum.acaba kaç oyun makinesine takılacak kadar ürün veriyorsunuz.

  1. Planet Games dedi ki:

   merhaba, her oyun makinesine 1 adet takıyoruz sınır yok. Detaylı fiyat teklifi için lütfen iletişim numarası bırakın.

 5. mustafa varol dedi ki:

  kartlı sistem için lütfen beninle iletişime geçin

  1. Planet Games dedi ki:

   Merhaba, Kartlı Sistem Fiyat Listesi isimli kataloğumuzun detaylarını ekte mail olarak gönderiyorum.

 6. Emre Demiral dedi ki:

  Merhabalar
  Kartli sistem icin fiyat teklifi gonderebilirmisiniz lütfen

  tsk ederim

 7. Ergün Çiçek dedi ki:

  Merhaba kartlı sistem için benimle irtibata gecer misiniz

  1. Planet Games dedi ki:

   dönüş sağlandı efendim.

 8. Tarlan Suleymanov dedi ki:

  Azerbaycana ihracat 16 makine için fiyat yalnizca parçalar nekadar?

  1. Planet Games dedi ki:

   merhaba, mail olarak kartlı sistem teklifimiz gönderilmiştir.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?