Kiddie Rides Kartı

Kiddie Rides Kartı ; Jetonlu oyuncaklar için dizayn edilmiş bir cihazdır. Bilgisayardan kopyalanan ses dosyasını çalar, 30Watt 8 Ohm gücünde ses çıkışı vardır. İki kanal AC 24 Volt 6 Amper lamba çıkışı ve 220V 5 Amper çift kontak röle kontrollüdür. Çalışma voltajları AC yada DC 12 – 24 Volt arasındadır.Jeton sinyali verildiğinde röle kontrakları kısa devre edilir ve ayarlanan süre kadar seçilmiş müzik parçası çalınır. Süre bitiminde saniye olarak ayarlanan pozisyon sivici beklenir. Pozisyon sinyali geldiğinde röle üzerindeki kısa devre kaldırılır ve müzik durdurulur. Kredi zamanı bitmeden STOP sinyali verilirse durumun dada sistem kapanır. İki kanallı lamba çıkışı sıralı flash efekti yapmaktadır.Kiddie Rides Kartı

Kiddie Rides Kartı

Kiddie Rides Kartı mız assembly teknolojisiyle yapılmıştır.Bu tasarım ve devre dili micro kartlar ve profosyonel elektonik devrelerinde tercih edilmektedir. Assembly kart devresi resimde görüldüğü gibi çok ince ve detaylı bir işçilikten ortaya çıkmaktadır.

Kiddie Rides Kartı hazırlanması ve  kargoya  verilme zamanı en fazla 4 iş günüdür.

Kiddie Rides Kartı Bağlantı Şeması

Kiddie Rides Kartı AYARLARIN YAPILMASI:

Kutu üzerinde bulunan iki adet butonuna aynı anda basıldığında seçme veya kayıt fonksiyonunu yerine getirmektedir.
Bekleme durumunda iken “-” ve “+” butonlarına aynı basarak ayarlar menüsüne girebilirsiniz. “+” veya “-” tuşlarını kullanarak ayarlamak istediğiniz menüye ulaştıktan sonra bu değeri değiştirmek için yine her iki butona aynı anada basarak daha önce ayarlanmış değerin flaş yapmasını sağlayınız. “-” veya “+” tuşlarını kullanarak istediğiniz değeri girdikten sonra tekrar iki tuşa aynı anada basarak ayarı kaydediniz.

PİN KODLU SINIRLI ÇALIŞMA:
Pin kodu sayesinde çalışma sayısı sınırlandırıla bilir. Belirlenen sayı kadar jeton atıldığında devre
Start almaz. Pin numarası girilerek bu sayı daha ileri alınabilir yada devre dışı bırakılabilir. 3 defa yanlış şifre girilmesi durumunda cihaz bloke olur.

KREDİ ZAMAN AYARI:
Jeton atıldıktan sonra kredi zamanı 0-5000 sn arasında bir zaman aralığında çalışması için ayarlana bilir.

JETON SAYISI AYARI :
Bu fonksiyon oyuncağın birden fazla jeton ile çalışmasını sağlar. İstenen miktardan eksik jeton atılması durumunda sesli uyarı verilerek 20 saniye beklenir ve eksik jeton miktarı yazılarak bir uyarı sesi üretilir. Bu işlem 3 defa tekrarlandıktan sonra atılan jeton iptal edilir ve ana menüye dönülür.

POZİSYON SİVİCİ ALGILAMA ZAMAN AYARI:
Kredi zamanı sona eriğinde, pozisyon sivici ayarlanan saniye kadar beklenir. Ekranda “Pozisyon” sayısı ve alt satırda sayıcı gösterilir. Bu zaman içerisinde pozisyon sinyali alınamazsa kart aktivitesini bitirir ve pasif konumda beklemeye başlar. Bu zaman 0-100 saniye arasında ayarlanabilir.

DEMO ZAMANI AYARI:
Bu fonksiyon oyuncak bekleme durumunda iken ayarlanan zaman aralığında, motora hareket verilmeden 10 saniye müzik çalmasını ve lamba flaşlarının hızlanmasını sağlar.

COUNTER SAYACI:
Oyuncağın kaç kez çalıştığı sayılır ve hafızada tutulur. Oyuncak bekleme durumunda iken “ZAMAN” tuşuna basıldığında counter değeri gösterilir. Bu değeri sıfırlama veya değiştirme imkanı yoktur.

REKLAM YAZISI :
Bekleme konumunda 8*2 LCD ekran üzerinde Flaş yaparak yazılan yazı cihaz üzerinden değiştirilebilir.

MÜZİK SEÇİMİ :
MMC karta yüklenmiş standart müziklerden birini seçebilirsiniz. Sıra numarasını seçtiğiniz müzik kullanılmaya başlanır.

ACİL DURUM BUTONU:
4 nolu bağlantı noktasına bağlanan acil durum butonuna basıldığında oyuncak durur ve hoparlörden siren sesi duyulur. Acil durum butonu kaldırıldığında zaman ve müzik kaldığı yerden devam eder.

PİN KODU ve ÇALIŞMA ZAMANININ SINIRLANMASI:
Oyuncağın fişi çekili iken her iki butona basılı tutarak 220 fişi takılır. “KEY GİRİNİZ” yazısını görünce butonlar bırakılır. Devreye daha önce şifre verilmedi ise şifre “0” dır. Uygun şifre yazılıp iki tuşa aynı anda basılarak onaylanır. Şifre doğru ise ekranda 2 adet seçenek çıkar 1-Şifre Değiştirme 2- Limit koyma.

“-“tuşuna basarak 1. Seçenek olan şifre değiştirme menüsüne girilir. “-“butonuna basılırsa limit koyma menüsüne girilir. Değer “0” ise koruma yok demektir. Counter değerinin fazlası bir değer girilirse limitleme aktif hale gelir ve counter değerine ulaşıldığında ekranda “LİMİT DOLDU” uyarısı vererek sürekli “bip” sesi ile ikaz verir.

5 defadan fazla yanlış şifre girilmesi durumunda kontrol kartı “BLOKE” olur. Bu durumda kartın tekrar çalışabilmesi için yeniden programlanması gerekmektedir.

MMC üzerindeki doyalar değiştirilirken ses dosyasının 8 bit WAV dosyası olması gerekmektedir. Kart FAT16 dosya sistemine uygun olarak formatlanmıştır. Başka bir kart takılmak istenirse takılacak kartında FAT16 olarak formatlanması gerekmektedir.

Kart ilk çalıştığında ekranda ” MMC LOAD” yazısı görünürken kart MMC kartı yüklemektedir. Ekranda bu yazının devamlı kaldığını ve yükleme yapamadığını gördüğünüzde kartın yuvaya tam olarak oturduğundan emin olunuz. Kartın bozulması yada faklı bir dosya yüklenmesi bu arızaya sebep olur. Yeni takılacak FAT 16 dosya sisteminde formatlanması gerekmektedir.

YENİ KARTI FAT16 OLARAK FORMATLAMAK:
Yeni kullanılacak kartı FAT 16 olarak formatlamak için bilgisayarınızın “Başlat” menüsünden “Çalıştır” sekmesini tıklayınız. “Aç” alanına “cmd” komutunu yazarak Enter tuşuna basınız.Ekrana gelen siyah pencereye “Format x: /FS:FAT” yazarak okeyleyiniz. “x:” dan sonra bir boşlık bırakmanız gerekmektedir.Burada “x ” MMC kartın takıldığı çıkarılabilir ortam sürücüsünün adı olmalıdır. Yanlış sürücü yazılması durumunda başka bir sürücüsünü formatlayabilirsiniz. Sürücü isminin doğru verildiğinden emin olduktan sonra formatlamak istiyormusunuz sorusunu onaylayınız. MMC kartınızın formatlandığını göreceksiniz. Son adım olarak etiket adının onaylanması için tekrar enter tuşuna basmalısınız. Kartınız FAT 16 sistemine göre formatlanmış oldu.

Hazırladığınız müzik klasörünün içindeki dosyaları ctrl+a komutu ile seçip ctrl+c komuyu ile kopyaladıktan sonra MMC kartın içine ctrl+v komutu ile kopyalayın. Tutarak sürükleme yaparsanız müzik sıraları karışacaktır. Kopyalama işlemi yukarıda yazıldığı gibi yapılmalıdır.

 

Detaylı bilgi ve sorularınız için lütfen iletişime geçiniz.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?