Jeton Kanalı

jeton kanali Jeton Kanalı Bozuk Para Okuyucu:Dünyada “coin selector” olarak bilinen ürünün Türkçe anlamı ;para seçicidir. Oyun makineleri sektöründe ismine “Jeton Kanalı” diye hitap edilmektedir,bizde bilindik ismini kullanarak jeton kanalı olarak kullanmaktayız.Jeton Kanalı , herhangi bir elektronik cihazı para yada jetonla çalıştırmak için tasarlanmıştır.Herhangi bir cihazı parayla çalıştırmak isterseniz tek başına jeton kanalı işinizi görmeyecektir. Bunun için aşağıda zamanlayıcı devreyi de kullanmanız gerek. Parayı okuttuktan sonra ki işi zamanlayıcı kart yapmaktadır.Zamanlayıcı kartla ilgili olan kısma girmek için lütfen burayı tıklayınız.

 

Bozuk para jeton tanıma mekanizması Jeton kanalı stoklarımızda her zaman 7.000 adete kadar bulunmaktadır.

Standart jeton – para kanalı ölçüleri; resimde görüldüğü  gibidir. Modeller arasında  ölçüler ve  yuvalar değişkendir.

jeton kanalı

  • Çalışma voltajı:% 20 uyuşmazlık ile DC + 12V
  • Standby Akımda: 50mA-55mA
  • Çalışma Akımı: 310mA-340mA
  • Kabul edilen madeni para jeton çapı: 18mm-32mm
  • Kabul edilen madeni kalınlık: 1.2mm-3.0 mm
  • Yüksek kaliteli sensörler sayesinde sahte para almaz.
  • Çift kapılı sensör sayesinde, kararlılığı artırır ve başka parayla  çalışmaz.
  • Net ağırlık: 0.38kg
  • Ambalaj: 50 adet / 1 koli
  • Gönderilmeden önce tüm mekanizmalar madeni para/jeton ile test edilir.

 

Jeton – Para Kanalı Nasıl Çalışır

Standart model ( Ülkemizde en çok tercih edilen)

Jeton ve  para  okuma sistemleri genel  başlık olarak 2 ye ayrılıyor, 1 kağıt para okuyucusu   2 madeni para-jeton okuyucu. Şuan size tanıttığımız sistem madeni  para  yada jeton ile çalışan modeldir. Kağıt para  okuyucu sistemler için lütfen  burayı tıklayınız.Madeni para/jeton okuma sistemleri de kendi içerisinde çoklu ve tekli para-jeton okuma özelliğine göre 2 ana  kısma ayrılır. Çoklu para  okuyucu sistem için  lütfen burayı  tıklayınız.

jeton kanalı ölçüleriStandart  modelimiz de 3 kablo vardır, çalışma  voltajı 12vDC dir. Sinyal  olarak beyaz kablo standart  olarak kullanılır. Para okuma sistemine  para yada  jeton atıldığı zaman sinyal kablosu devreye gererek, GND ile  kısa devre olur(pulse) ve tekrar eski haline gelir.Bazı modeller role kullarak NC-NO kontak yapar, bazı model ise transistör kullanır.Bu kısa devre olma anı mili saniye (MS) olarak 3 kısıma kadar değişkendir. Jeton kanalı üzerinden 3 konumlu anahtar  ile  25-50-100MS olarak ayarlanır.

Jeton kanalı atılan para yada  jetonun güvenilirlik testini geçtikten sonra, her atılan için aynı işlemi sürekli yapar. Eğer sahte para yada ayarlanan paradan farklı para atılır ise, parayı iade kısmından dışarı verir.

Piyasadaki çoğu Çin malı jeton kanalları 1 TL ile çalışması ayarlanmıştır fakat 50 kuruşu hızlıca atınca, farkı algılayamaz ve 1 TL atılmış gibi  sisteme  sinyali gönderir. Bu gibi işletme zararlarına uğramamak için  lütfen taklit ürün kullanmayınız.

jeton kanalı

Jeton Kanalı – Para Kanalı Tanıtma işlemi Videosu

sipariş

Jeton Kanalı Fiyatı
90 TL+KDV
Ürün Bilgisi
product image
Verilen Oy
1star1star1star1star1star
Toplan Değerlendirme
5 based on 82 votes
Markası
Planet
Ürün ismi
Jeton Kanalı
Fiyat
TRY 90
Stok Bilgisi
Available in Stock